Charakteristika

Mateřská škola ve Větřkovicích je jednotřídním předškolním zařízením s celodenním provozem. Od 1. ledna 2003 se mateřská škola stala součástí Základní školy ve Větřkovicích a nese název Základní škola a Mateřská škola Větřkovice, okres Opava, příspěvková organizace. Kapacita mateřské školy je 28 dětí.

Mateřská škola byla slavnostně otevřena 15. října 1925. V budově mateřské školy se nachází také školní jídelna, ve které se stravují děti MŠ, žáci ZŠ, zaměstnanci školy a cizí strávníci.

Budova mateřské školy se nachází ve středu vesnice, je vytápěna plynovým zařízením. Celý otopný systém byl v roce 2018 v době letních prázdnin rekonstruován a také byla omyta a nově natřená fasáda mateřské školy.

Zahradu mateřské školy tvoří velký oplocený pozemek, který je vybaven altánem na hračky, zastřešeným pískovištěm, novým zahradním domečkem, skluzavkou, kolotočem, houpačkami, průlezkami a lanovou pyramidou. Ve školním roce 2021/2022 bylo v zahradě MŠ vybudováno multifunkční hřiště, které děti využívají při pobytu venku.

Třída je vybavena novým kobercem, dětským nábytkem, kuchyňkou, osvětlením, stoly a židlemi pro děti. Je rozdělena na pracovnu a hrací koutky. Dále zde máme hernu, která je využívána k pohybovým aktivitám, k hudebním a tanečním činnostem, ale také zde děti spí nebo odpočívají po obědě.

Děti mají k dispozici umývárnu se sprchou a sociálním zařízením, dále šatnu na převlékání při příchodu do mateřské školy, pobytu venku a odchodu z MŠ.