Loading color scheme

Vysvědčení s Yettim

„Pomóóóc! Co se tu stalóóó!?“ zakřičela na celou školu paní asistentka Simona. My jsme se však nezalekli! Jsme už totiž zkušení školáci. Ihned jsme se vydali po obrovských stopách, abychom tu záhadu odhalili. A najednou … Světe, div se! Před hřbitovní zdí jsme objevili pelech a starou truhlici. V ní se neukrýval poklad, ale naše uloupená vysvědčení. No, byly tam také knihy a lentilky. Fuj! To jsme si oddechli. Vysvědčení se neztratila. Tak nám je mohla paní učitelka Pavla přeci jenom předat.

Ale pozor! Na víku truhlice se objevily neznámé znaky. Ty musíme prozkoumat!

Číst dále

Vysvědčení trochu jinak v knihovně

Netradičním způsobem proběhlo předávání letošního pololetního vysvědčení. Starší žáci měli tu příležitost dostat své vysvědčení na půdě přímo vědecké – v místní knihovně. Ke slavnostní atmosféře přispěla svou zajímavou besedou o knize místní knihovnice paní Wernerová. Poutavým povídáním nám ukázala cestu, díky které nám knihy mohou otevřít nevšední obzory. Vysvědčení, které jsme obdrželi, bylo doplněno rovněž vyhodnocením čtenářské soutěže. S počtem 33 knih ji bezkonkurenčně vyhrál žák 4. ročníku Daniel.

Děkujeme tímto paní knihovnici za pěkně strávené chvíle.

Číst dále

Zdravá pětka

V pátek nás na dvě hodiny navštívila moc milá paní, se kterou jsme si zopakovali, kolik jídel denně máme jíst, jak moc jsou pro nás důležité vitamíny, zelenina a ovoce. Zkontrolovali jsme si proto hned své svačiny. Jupí, skoro všichni měli svačinu zdravou (alespoň kousek zeleniny, ovoce).

Nejen jídlo, ale i pitný režim je pro nás velice důležitý. A brrr, předsevzali jsme si, že budeme pít jen zdravé tekutiny, protože například v Coca-Cole je 32 kostek cukru!

Číst dále