Loading color scheme

Palačinkový den v družině

Protože máme ve školní družině novou kuchyňku, rozhodli jsme se ji vyzkoušet. Po rozdělení do skupinek, donesení ingrediencí a pomůcek, jsme usmažili výtečné palačinky. Na těch jsme si pochutnali u svátečně prostřeného stolu, který si měla za úkol během smažení nachystat každá skupinka.

Číst dále

Ping pong v družině

Středeční den jsme v družině zvolili dnem sportovním a pro tuto středu vybrali PING PONG. U hry byla legrace, protože ji mnozí z nás hráli poprvé. Všechny moc bavila. Těšíme se na další kolo.

Číst dále

Den bez úrazů se svč vítkov

V úterý 10. září jsme všichni ze ZŠ Větřkovice nasedli na linkový autobus směr Vítkov, kde na nás v parku čekali zaměstnanci Střediska volného času Vítkov. Měli pro nás připravené sportovní aktivity spojené s dopravní výchovou. Jezdili jsme slalom na kole a koloběžce, poznávali dopravní značky, na obrázcích ukazovali, co na nich lidé dělají špatně, opravovali semafor a mnoho dalšího.

Číst dále

Tajný výlet s ponožkou

Naše mámy si myslí, že jsme malí. Ale kdepak, my už týden chodíme do školy. Jsme samostatné jednotky! Rozhodli jsme se, že půjdeme na tajný výlet. Původně jsme chtěli jít sami, ale naše paní učitelka tak dlouho žadonila, že jsme ji tedy přibrali. Do ponožek jsme vložili šťavnaté mrkve a po záhumenních cestách jsme se vydali na tajnou výpravu. Pozorovali jsme brouky, stopy i lidi. Nevěděli o nás, protože jsme byli často schováni v trávě tak, že by nás nenašel ani policejní pes Arco. A ten se vyzná! Konečně jsme dorazili k cíli. Koníci pana Kostery jen pokyvovali svými hlavami a mlsně se koukali, co za dobroty jim zítra jejich ošetřovatelé přidají k běžnému krmení. Prohlédli jsme si také stáj i jízdárnu. Byl to moc pěkný zážitek. Jeden koník nám však pošeptal tajný vzkaz:

Číst dále