Loading color scheme

O vychytralé žábě

Že jsou zavřená divadla? Nevadí. Dámy - šaty a sukně s puntíky, volánky, tylem i lesklými flitry. Pánové - košile, kalhoty, vesty i motýlek. A k tomu všemu vybrané chování. Dámy v doprovodu pánů se mohly spolehnout na to, že jim pánové pomohou s kabátem, uvedou je v divadle na místa, v cukrárně jim pomohou s výběrem delikatesy. Pánové zase ocenili milou společnost a konverzaci se svými dámami.  A samozřejmě -  jejich NE O DO LA TEL NÉ  úsměvy. Představení O vychytralé žábě si prostě užili úplně všichni! A cukrárna? Ta byla sladkou tečkou - mňam!

Číst dále

Vysvědčení s úsměvem

Všichni malí školáčci dnes měli krásný den. Dostali totiž své první vysvědčení. A to je přece veliká událost! Se svými o rok staršími kamarády si předávání náležitě užili. Veselé chvilky s Dědolesem, sáňkovačka na sněhu. "To bylo krásné", podotkla malá copatá holčička při odchodu ze třídy.

Číst dále

Cestujeme s kuráží

Takže letenka, zavazadlo, jo a sluneční brýle, kraťasy...Jen na nic nezapomenout! Pasy! A už jsme v letištní hale. Nejsme moc znalí, takže sázíme na jistotu -  odbavení u přepážky letecké společnosti. Odevzdat naše velká zavazadla, vybrat si místo v letadle. Nezbytná bezpečnostní kontrola - vyzout boty, vše na pás... Uf. A je to. Ještě najít Gate 3. Jdeme správně? Ano, ano. A už nasedáme do letadla. Za chvíli jsme ve výšce 9800m. Pánečku, ty nadýchané mraky...To je nádhera. Občerstvení...a náš zaoceánský let pomalu končí. Rychle pro kufry a HURÁ na hotel a na pláž. Potápění nemá chybu! To to uteklo. A letíme zpět. Byla to nádherná dovolená. A kam příště? Něco určitě najdeme.  Poleťte s námi! Cestování je super!

Číst dále

Sněhulák pro Afriku

Padá sníh, padá sníh, póójedeme na  saních...Tak slova této písně jsou dětem z Afriky  stejně neznámá jako našim dětem sjíždění písečné duny. Ano, je to tak. A proto se i letos  žáci naší školy zapojili do celonárodního projektu Sněhulák pro Afriku. A řeknu vám, měli jsme opravdu štěstí. MÁME SNÍH!           A proto se dnešní akce opravdu vydařila. Nemuseli jsme volit náhradní variantu - kreslení  sněhových mužíčků na papír. Práce nám šla opravdu od ruky. A jaký je výsledek? Koukněte se sami. Tato akce je rovněž   charitativní. Výtěžek bude  v pátek tohoto týdne odeslán na patřičný účet.

Číst dále