Loading color scheme

SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020-2021

Poslední školní den jsme slavnostně ukončili venku pod pergolou s našimi žáky i panem starostou.

Společně jsme zhodnotili uplynulý školní rok a lehce nakoukli do toho nového. Vyhodnotili jsme celoroční čtenářské soutěže a také testování z oblasti matematické gramotnosti, které probíhalo ve spolupráci s MAP a Scio.

Číst dále

Dětský den Cesta kolem světa

Sobotní odpoledne patřilo dětem. Spolky naší obce připravily krásnou procházku spojenou s plněním úkolů na celkem osmi stanovištích. Každé stanoviště představoval jeden světadíl nebo zemi. Rusko, Asie, Jižní Pól, Austrálie, Afrika, Indie, Jižní Amerika, Severní Amerika. Naše základní škola představovala dalekou Austrálii. Děti si zahrály na žraloky, klokany a koaly a plnily úkoly, šplhaly, skákaly. Za to vše dostaly sladkou odměnu a zvířátkovou medaili. Byl to super den plný úžasných kostýmů, her, dovádění, úkolů…

Číst dále

Výlet na hájenku

Dne 25. 6. jsme s žáky 3. a 4. ročníku navštívili hájenku na Novém Vrbně, na které nás srdečně přivítala rodina Robová. Prozkoumali jsme veškerá zákoutí tohoto krásného, přírodou protkaného místa. Nejprve jsme, po dlouhé cestě, načerpali energii nejen rozbalením chutných svačinek, ale také objetím staré vzrostlé lípy, která se na zahradě nacházela. Poté nás čekaly dlouhé schody na tajuplnou půdu. Co jsme zde objevili? Hromadu sena, do které jsme se uvelebili a v tichosti pozorovali vlaštovky krmící svá mláďátka. Nakonec měl pro nás pan Rob připravenou akční hru, jenž děti velice bavila. Odcházeli jsme plní dojmů a už nyní se těšíme, co nám hájenka odhalí příště.

Číst dále